14. července 2017

Byliny v muzeu v roce 2017Po úspěšném začátku v minulém roce jsme pro Vás letos připravili v rámci „Bylin v muzeu“ svatojánskou vycházku a podzimní dílnu.

Na akce je nutná rezervace místa!

Rezervace, informace
objednavky.skoly@seznam.cz
telefon: 573 032 3xx (19, 20 či 21)
24. 6. Svatojánská vycházka za bylinami 
Snažili jsme se vyhovět vašim přáním, a proto jsme zařadili do programu vycházku za bylinami. Jsme velmi rádi, že během svatojánského sobotního odpoledne bude naší průvodkyní na pasekách nad Zlínem paní Vanda Vrlová, která je znalkyní bylin a lidového léčitelství. 
Právě o svátku sv. Jana Křtitele, kdy jsou byliny nejúčinnější a čas ke sběru nejvhodnější, budete mít možnost se s nimi a jejich použitím seznámit přímo v přírodě.
Paní Vrlová je dlouholetou pracovnicí Valašského muzea v přírodě a své výzkumy a sběry, které v oblasti lidového léčení uskutečnila mezi pamětníky, shrnula také do u dvou knížeček - Nasbíráno mezi Jány a Devatero kvítí.

Kdy: 13:00, zakončení předpokládáme kolem 17:00

Kde: sraz účastníků v Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, na recepci 14. budovy továrního areálu,
Vavrečkova 7040, Zlín. Odtud společný přesun MHD na paseky.
Za nepříznivého počasí proběhne beseda o bylinách v prostorách muzea.
Vstupné:  80 Kč, děti 6–15 let 40 Kč


7. 10. Podzimní bylinářská dílna
Druhé sobotní odpoledne s bylinami bude podzimní. Povíme si i názorně ukážeme, co můžeme ještě na podzim sbírat a zpracovávat, abychom prospěli svému zdraví a připravili se na nadcházející chladnou část roku.

Kdy: 14:00 – 17:00
Kde: Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, 5. podlaží
 

Žádné komentáře:

Okomentovat